פיתוח תוכן מקצועי

חברת 'צעד ירוק' הינה מובילה בארץ בתחומי ייעוץ, פיתוח והפעלה של תוכניות מוניציפאליות לחינוך לקיימות. כלל התוכניות שלנו משלבות ידע מדעי עם פעולות לחיזוק אחריות ומנהיגות, שיתוף פעולה רחב ברשות וקשר עם הקהילה. צוות הפיתוח שלנו הוא צוות מקצועי ומומחה בפיתוח תוכניות חינוכיות. בעבודת עומק וירידה לפרטים, עומלות נשות הצוות על פיתוח תוכן מקצועי, חדשני וייחודי, המשלב עקרונות מגישות פדגוגיות חדשניות דוגמת חינוך מבוסס מקום ולמידה מבוססת פרויקט, תוך התייחסות לפיתוח מיומנויות המאה ה-21 המצוינות במסמך דמות הבוגר 2030.
על מנת שתקבלו את התכניות הרלוונטיות ביותר הן מבחינת התוכן והן מבחינת הפדגוגיה, צוות פיתוח התוכן עובד בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ועם המשרד להגנת הסביבה ובתוכניות מסויימות שותפים לפיתוח גופים וארגונים נוספים (כמו איגודי ערים לאיכות הסביבה, רשויות ניקוז ונחלים ועוד). פעמים רבות תהליך הפיתוח מערב התייעצות עם מומחים מן האקדמיה. העבודה המשותפת מקנה לנו יכולת התאמה מקסימלית לרפורמות של השלטון המרכזי תוך התייחסות לסוגיות בהקשר העולמי, הארצי והמקומי.

התוכניות שלנו כוללות חוברת מערכי שיעור, מצגות מלוות ומפגשי הכשרה לצוות החינוכי. כל תוכנית חינוכית שיוצאת לאור עוברת תהליך פיתוח קפדני, עריכה מקצועית, עריכה לשונית, עיצוב וגרפיקה המותאמים באופן ייחודי לנושא ולתכנים. אנו ב'צעד ירוק' משקיעים משאבים רבים בעיצוב והנגשת החומרים וזוהי חלק מהתפיסה החינוכית שלנו.

"איך תכנית נולדת?"
לכל תוכנית שלנו סיפור מיוחד – משלב החלום, דרך פיתוח התוכן ועד לביצוע התוכנית בשטח.
צוות הפיתוח עובד בחתך ארצי. דוגמאות למהלכי פיתוח משמעותיים שעשינו ברמה הארצית ניתן למצוא בעמוד התוכניות החינוכיות שלנו. ביניהן, פיתוח ייחודי לרשת אורט בתוכנית "קיימות במאה ה-21" – תוכנית עליה עבדנו יחד עם נציגות אורטוב שנכתבה עבור הפעלה עצמאית של מורי ומורות רשת אורט. דוגמה נוספת היא עבודה עם החינוך הבלתי פורמלי, תנועת הצופים, בתוכנית חינוכית לאימוץ ושמירה על נחלים על ידי ההנהגה והשבטים.

לעוד תוכניות:

דילוג לתוכן