צוות המטה

נדב גופר

מנכ"ל

נדב נשוי לדנה, ויחד עם שלושת ילדי הטבע שלו- אלון, רותם ובר, מתגורר בקיבוץ גזר. נדב החל להטביע את חותמתו המשמעותית בעולם הסביבתי ב-יחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון, כאשר היה ראש מדור חינוך והסברה במשך כמה שנים. אז ועד היום, נדב נושם רשויות מקומיות, מבין איך הן עובדות, יודע למה הן זקוקות ואיך ניתן לחלום איתן ולהגשים.
בשנת 2012 הקים נדב את חברת 'צעד ירוק', כ-יזם בכל רמ"ח אבריו, נדב החל מארגון של איש אחד, ולאחר עשור החברה גדלה ל-8 אנשי צוות מטה וכ-30 רכזים בשטח. חוץ מפעילותו בתחום החינוך הסביבתי, נדב בוגר תואר שני בב"יס פורטר ללימודי הסביבה של אוניברסיטת תל אביב, ובוגר קורס תכנון אסטרטגי לרשויות בנות קיימא – של מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית. בתחילת דרכו האקדמית החל כביולוג, וכך הוא עד היום, אוהב עד כלות את מגוון המינים והיצורים החיים ומתפעל מהטבע כמו ילד, מדביק את כולנו באהבה הזו למה שהוא עושה.

חן פורטוגלי שובל

סמנכ"לית פיתוח

חן נשואה לאיתי ויחד עם שלושת ילדי הטבע שלה- דרור, שחף ובר, מתגוררת במושב מאור. חן בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית, ותואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני. במהלך השנים למדה והתפתחה בתחום הנחיית הקבוצות ומומחית בליווי והנחיה של תהליכים קבוצתיים- למידה, התפתחות והובלת שינוי. בנוסף, התמחתה בתחום של ניהול ידע ארגוני וניהול תהליכי למידה בארגונים. חן החלה את דרכה בעולם החינוך הסביבתי אי שם בתור מורה חיילת – מדריכת טיולים בבית ספר שדה של החברה להגנת הטבע, שם התפתחה לאורך שנים דרך כל השדרה המקצועית של הארגון, ובתפקידה האחרון בחברה להגנת הטבע ניהלה את תחום פיתוח התוכן והכשרת המדריכים ברמה הארצית וכן את תכניות החינוך הסביבתי של הארגון. לאורך השנים הובילה תהליכי פיתוח של תכניות חינוכיות רבות בתחום החינוך לקיימות ושמירת טבע, בשיתוף עם משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה, בשיתוף צוותים מקצועיים בשילוב אקדמיה ושטח, חלק מהתוכניות קיבלו הכרה מקצועית ומשמשות היום תשתית משמעותית של תוכן בגופים וארגונים רבים. ב'צעד ירוק', חן מובילה היום את הארגון ברמה המקצועית, בתוך כך את פיתוח התכנים והחדשנות הפדגוגית והן בפן האסטרטגי של הארגון ביחד עם נדב.

צעד ירוק - קרן לב. מנהלת תוכניות ארצית. keren@greenstep.co.il

קרן לב

מנהלת תוכניות ארצית

קרן גרה בגבעת עדה, בעלת תואר שני בהוראת מדעים (פיזיקה), ותואר שני נוסף במנהל עסקים, במגמת אסטרטגיה בינלאומית של אוניברסיטת בן גוריון. בעברה ניהלה את תחום 'מדע פעיל' במכון דוידסון ברחובות, ולאחר מכן ניהלה את מוזיאון המדע של מכון ויצמן למדע. במסגרת תפקידיה הכשירה וניהלה תוכניות מגוונות וצוותי חינוך והדרכה בתחום המדעים במסגרת המכון. ב'צעד ירוק' קרן מנהלת את כלל התוכניות החינוכיות בשטח, בפריסה ארצית.

צעד ירוק - אסנת ירדן קלנר. מנהלת אדמיניסטרטיבית. info@greenstep.co.il

אסנת ירדן קלנר

מנהלת אדמיניסטרטיבית

אסנת אמא לשלושה בנים מקסימים. בשנתיים האחרונות העתיקה את מקום מגוריה למרכז הכרמל בחיפה, לאחר 30 שנים בכפר ורדים שבגליל במערבי. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח, אונ׳ חיפה. בעלת ניסיון עשיר ומגוון בתחום הפיננסי מזה שלושה עשורים. בעברה, מנהלת כספים, משאבי אנוש וחשבת שכר של חברות בינלאומיות, נסחרות בבורסה. הייתה שותפה פעילה בתהליכי צמיחה והתפתחות של ארגונים בהם עבדה, אוהבת אדם וסביבה, חובבת צילום, חיבורים אנושיים וסיפורים מהחיים. ב'צעד ירוק' אסנת מרגישה שותפה לעשייה מבורכת, חלק מארגון שעושה למען הסביבה, צומח ותורם. אסנת מובילה ב'צעד ירוק' את נושאי האדמיניסטרציה, רכש וכספים.

צעד ירוק - דורית חיון. מנהלת שיווק ומכירות. contact@greenstep.co.il

דורית חיון

מנהלת שיווק ומכירות

דורית נשואה לרועי ואמא לשלושה ילדים. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במנהל עסקים. לאחר שנים בתפקידי פיתוח עסקי בחברות פרטיות וציבוריות הצטרפה לתוכנית העמיתים של השל, שנה שהובילה לשינוי כיוון וחיפוש אחר עיסוק חדש בעולם הקיימות. הצטרפה ל'צעד ירוק' לראשונה בשנת 2020 וחזרה אליה שוב לאחר טיול של שנה בעולם עם המשפחה. ב'צעד ירוק' דורית מובילה את תחום המכירות ואיפיון התוכניות בדיאלוג עם הלקוחות שלנו.

צעד ירוק - בר הלוי עזריאל. מנהלת פיתוח תוכן. bar.greenstep@gmail.com

בר הלוי עזריאל

מנהלת פיתוח תוכן

בר גרה עם משפחתה ושלושת ילדיה בקיבוץ חצור ועוסקת כבר הרבה שנים בתחומי טבע, סביבה וקהילה. בעלת תואר ראשון להגנת הצומח מהפקולטה לחקלאות ותואר שני בפיתוח קהילות מהאוניברסיטה העברית. במהלך לימודיה נסעה בר עם משפחתה להתמחות בת 4 חודשים בדרום הודו בארגון פיתוח מקומי חקלאי. לאורך הדרך עסקה רבות בריכוז תוכניות חינוכיות עם קהילות מגוונות בארץ ובחו"ל. עבדה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, ארגונים ומועצות. ב'צעד ירוק' בר מרכזת פרויקטים חינוכיים מגוונים בתחום ניטור ושימור מגוון המינים המקומי בכלל, ובנחלים בפרט, עם מגוון רחב של קהלי יעד. בצעד ירוק, בר מנהלת ומובילה את פיתוח התוכן עבור כלל התוכניות החינוכיות.

 

צעד ירוק - אילה סניור. מנהלת תוכניות ופרוייקטים - דרום. project@greenstep.co.il

אילה סניור

מנהלת תוכניות ופרוייקטים - דרום

אילה נשואה לשגיא ולהם 3 בנות מתוקות. גרים במושב שקף בחבל לכיש. אשת חינוך וסביבה, בעלת ניסיון עשיר בהוראה, הדרכה, פיתוח תוכן והובלת תהליכים חינוכיים סביבתיים. בעלת תואר ראשון BSc במדעי הגיאולוגיה והסביבה ותואר שני M.ED בהוראת המדעים. בעלת תעודת הוראה ותו תקן להדרכת טיולים במערכת החינוך. אילה הדריכה טיולים במשך תקופה ארוכה, חינכה ולימדה במשך שנים בחינוך הפורמלי בגילאי יסודי, חטיבה ותיכון. עבדה כרכזת אזור דרום בחברה להגנת הטבע בפרויקט שרתם את הצבא לפעילות למען הסביבה. ב'צעד ירוק', אילה מרכזת ומובילה את הפרויקטים החינוכיים במרחב הדרומי.

ארז שוהם - מנהל התוכנית למחקר ושמירת הטבע. המקומי והמדע האזרחי. bioblitz@greenstep.co.il

ארז שוהם

מנהל התוכנית למחקר ושמירת הטבע המקומי והמדע האזרחי

ארז מתגורר במכמורת עם משפחתו, בילדותו גדל בירושלים בין העמקים למעיינות, כילד טבע של חוגי סיירות. למרות שגדל בהרי ירושלים, תמיד אהב את הים. בצעירותו הדריך במשך שנים צלילה באילת, אהבתו לצלילה ולים הביאה אותו ללימודי ביולוגיה ימית וכיום ארז בשלבי סיום דוקטורט. לאורך השנים הדריך גם באקדמיה וגם בפרויקטים חינוכיים לשמירת טבע. בצעד ירוק, ארז מוביל את תחום מחקר הטבע המקומי – המדע האזרחי, עליו הושם דגש מיוחד בארגון מיום היווסדו. אנו רואים כל יום כיצד ניטור של מגוון המינים על ידי תלמידים בכל הארץ יוצר אצלם קשר עמוק יותר עם הטבע המקומי, ומפתח בהם אזרחות סביבתית. דרך עיסוק בשוני ודמיון בין מינים שונים, אנו מכירים מקרוב גם אותם, אך גם את סביבת המחייה שלהם ואת הסכנות אליהם חשופים ואולי דרך כך אף מצליחים לעזור לטבע המקומי.

צעד ירוק - אורטל קרויטרו. רכזת משרד. porter@greenstep.co.il

אורטל קרויטורו

רכזת משרד

אורטל מתגוררת בנס ציונה, נשואה לברק ואמא לשניים. מחוברת בנשמתה לעולמות הסביבה והקיימות ומאוד שמחה על ההזדמנות לקחת חלק בעשיה המבורכת הזו. הגיעה אלינו עם ניסיון רב בניהול פרויקטים של חומרה ותוכנה במגוון חברות. בעלת תואר .B.Sc בהנדסה תעשיה וניהול. בצעד ירוק, אורטל מרכזת את כל תחום האדמיניסטרציה, ובתוך כך מטפלת בהנהלת חשבונות, רכש, הזמנות, גביה ותשלום, כמו כן, בתור הטכנולוגית ביותר בצוות, אורטל משמשת חברה טלפונית מחוננת לפתרון בעיות דיגיטליות ועוד, לא אחת היא 'משתלטת' על המחשבים שלנו בשלט רחוק ומצילה אותנו בסיבוכי הטכנולוגיה.

צעד ירוק - הדר בר נס. מנהלת גיוס ומשאבי אנוש. jobs@greenstep.co.il

הדר בר נס

מנהלת גיוס ומשאבי אנוש

הדר נשואה לאריק ולהם 2 בנות ובן, מתגוררים בקיבוץ פלך שבגליל המערבי. אשת חינוך כל חייה הבוגרים אשר הגיעה אלינו עם רקע וניסיון עשיר בניהול פרויקטים חינוכיים, פיתוח הדרכה, גיוס, ליווי והכשרת מדריכים ומדריכות. בעלת תואר ראשון בחינוך Bed ותעודת הוראה, וכן, תואר שני M.A בלמידה, הדרכה והוראה במיקוד של חינוך בלתי פורמלי. בתפקידיה השונים בעבר, הדריכה והנחתה קבוצות נוער וצוותים חינוכיים, פיתחה תוכן, והובילה גיוס, ליווי והכשרה של אנשי ונשות חינוך במסגרות חינוכיות שונות. בצעד ירוק, הדר מנהלת את הגיוס ומשאבי האנוש.

הרכזים שלנו

צעד ירוק - יעל הולנדר וולפרט. אקולוגית ורכזת פרויקט חינוך וקהילה בתחום אימוץ ושיקום נחלים. yaelo.greenstep@gmail.com

יעל הולנדר וולפרט

אקולוגית ורכזת פרויקט חינוך וקהילה בתחום אימוץ ושיקום נחלים

יעל נשואה לגיורא ולהם 3 בנות, גרה עם משפחתה בקיבוץ עין שמר. בעלת תואר ראשון BSc במדעי החיים ותואר שני Msc באקולוגיה ואיכות הסביבה, עוסקת לאורך השנים בתחום האקולוגיה ושמירת הטבע, עורכת סקרי טבע ויועצת לפרויקטים ותוכניות שונות. עבדה כאקולוגית עירונית ביחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון וכרכזת סקרי טבע עירוניים ביחידת טבע עירוני של החברה להגנת הטבע. בעלת ניסיון רב בתחום חינוך סביבתי ובעבודה עם קהילה, ריכזה בעברה פרויקט חינוכי לניטור ושימור מגוון המינים המקומי עם מוסדות חינוך וקהילה בשרון. בנוסף, עוסקת גם בתחום ליקוט צמחי מרפא ובליווי הריון ולידה. בצעד ירוק, יעל מובילה כיום פרויקט חינוכי קהילתי לשיקום נחלים, בנוסף, מפתחת תכנים מקצועיים בתחומי אקולוגיה ומגוון ביולוגי.

צעד ירוק - עינת גפן סגל. יועצת בכירה. eynat.greenstep@gmail.com

עינת גפן סגל

יועצת בכירה

עינת מרגישה שנולדה לחיים של קיימות. כמי שגדלה והתחנכה בקיבוץ כפר סאלד, מרחבי הטבע, הסולידריות החברתית והשיתופיות עיצבו את ילדותה ואת הבוגרת שהפכה להיות. בעלת תואר שני מחקרי במחלקה לגיאוגרפיה ותכנון עירוני של האוניברסיטה העברית ועם הרבה שנות ניסיון ועבודה בשירות הציבורי. בעשור האחרון הקימה והובילה את יחידת הקיימות בעיריית תל אביב יפו. היחידה בהובלתה יזמה פרויקטים ותכניות חדשניות, הובילה מיזמים ורעיונות פורצי דרך ואת כל הטוב הזה עינת מביאה איתה לאתגרים החדשים שיגיעו. נשואה לאיתן, אמא לשני בנים בוגרים ומגדלת באהבה יתרה את יולי כלבת הבורדר קולי המעורבת של המשפחה. בצעד ירוק, עינת מלווה ויועצת בכירה להטמעת תחום הקיימות במכון ויצמן למדע.

מיכל ברעם. רכזת חינוך סביבתי באשקלון וסביבתה. michalba.greenstep@gmail.com

מיכל ברעם

רכזת חינוך סביבתי באשקלון וסביבתה

מיכל חיה באשקלון עם ערן בן זוגה ושתי בנותיהן. מיכל גדלה, שיחקה ועבדה במשתלה המשפחתית לאורך כל שנות נעוריה, שם פיתחה אהבה גדולה לטבע. במהלך השנים מיכל פיתחה והדריכה תוכניות חינוכיות ארציות בפיקוח משרד החינוך בתחומים כמו- בעלי חיים, טבע וסביבה. מיכל ניהלה במשך עשור את עמותת אס או אס חיות אשקלון במטרה להוציא כמה שיותר בעלי חיים מהכלביה העירונית. בצעד ירוק, מיכל מרכזת את תוכניות גני הילדים ובתי הספר בעיר אשקלון וסביבתה.

צעד ירוק: נורית נתן. מרכזת ומנחה גננות בתוכנית 'השביל שלנו'. nuritlnp@gmail.com

נורית נתן

מרכזת ומנחה גננות בתוכנית 'השביל שלנו'

נורית נולדה ליד הים ומתגוררת בסמוך אליו עד היום, בקיבוץ פלמחים. אמא לשניים וכלב וסבתא טרייה. אשת חינוך טבע וקהילה. יועצת חינוכית, מדריכה פדגוגית לחינוך סביבתי ומדריכת הורים לגיל הרך. מדריכה ומלמדת מערכות וצוותי חינוך, להפגיש ילדים עם סביבתם הטבעית, מנחה מפגשי הורים וילדים במרחבי הטבע. מרצה ומדריכה פדגוגית במכללות להוראה. באה מהחינוך הקיבוצי, שותפה בארגון "חווית הילדות" המתמחה בחינוך בקהילה. משלבת מומחיות בהדרכה וייעוץ לגיל הרך עם ידע רב בחינוך סביבתי, הכרות עם הסביבה הטבעית ולמידה במרחבי הטבע והקהילה. רכזת חינוך והדרכה במוזיאון הים ומלואו בפלמחים, בוגרת החברה להגנת הטבע, מתנדבת ברשות הטבע והגנים. בעלת תואר במדעים ותעודת הוראה, תעודת יעוץ והנחיית הורים מסמינר הקיבוצים עם התמחות בגיל הרך. עוסקת בחינוך, הוראה הדרכה ויעוץ למעלה מ 30 שנה. בצעד ירוק, נורית מרכזת מנחה ומלווה גננות בתכנית ללמידה חוץ גנית 'השביל שלנו'.

דילוג לתוכן