בריאות וסביבה

"עיקר מהותו וערכו של היחיד אינו בזכות היותו יצור מובדל, אלא בזכות היותו חלק מציבור אנושי גדול." (אלברט איינשטין)

אנו חיים בעידן בו העיור, התיעוש והקידמה הביאו, לצד הברכה והשפע שבהם, גם לעליה רבה בחשיפה למפגעים סביבתיים, כגון: גזים הנפלטים כתוצאה משריפת דלקים, תרכובות כימיות סינטטיות באויר ובמים, קרינה לסוגיה, רעש תחבורתי, חומרי הדברה בשימוש ביתי וחקלאי, פסולת ועוד. מפגעים אלו משפיעים על הסביבה בה אנו חיים- קרקע, מים ואויר, בעלי חיים וצמחים, אך גם עלינו בני האדם ועל בריאותנו.

בתוכנית זו נעמיק את הידע בנושאים סביבתיים שהם בגדר "צו השעה" בארץ ובעולם: זיהום אוויר, התחממות כדור הארץ, פסולת ונזקיה, פגיעה בשטחים הפתוחים, הכחדת מינים ועוד. נעבור מהטמעת הידע בסוגיות עולמיות לקבלת כלים מעשיים לפעול ממש כאן, בגזרה המקומית שלנו.

נבין לעומק את הקשר שבין בריאות הסביבה ובריאות האדם על ידי ביסוס ידע וכלים בכיתת הלימוד ועל ידי יציאה החוצה, לסביבתנו הקרובה. דרך הפליאה והחוויה הרגשית החיובית באתר טבע עירוני, נבין את חשיבות השמירה על השטחים הפתוחים בעיר. דרך התבוננות בסביבתנו הקרובה והרכבת "משקפיים ירוקים" נחקור את המפגעים בסביבתנו אשר פוגעים באיכות חיינו ובבריאותנו ואת האלמנטים החיוביים אשר הופכים את סביבתנו לנעימה, בריאה ומשפרים את איכות חיינו. ניזום יחד עם התלמידים פעולות סביבתיות אשר ידגישו את היכולת שלנו לשנות ולהשפיע על סביבתנו בצורה חיובית.

בקצרה:

  • בריאות וסביבה – תכנית חינוכית לגילאי היסודי
  • חוויה רגשית חיובית בטבע העירוני, חינוך מבוסס מקום, מעורבות סביבתית, אקטיביזם.
  • 10 יחידות בנות 45 דק', יום שיא מסכם להצגת התהליך ותוצרי התוכנית
  • מותאם להפעלה על ידי סגל הוראה מקומי

לעוד תוכניות:

דילוג לתוכן